Bezplatná inzerce nového i použitého nábytku, doplňků a vybavení

 

Kuchyňské skříňky a skříně, horní, dolní, vrchní i spodní skříňky do kuchyně Kutná Hora


 

V této kategorii nebo v tomto regionu se nenachází žádný inzerát...
Vložte sem svou nabídku nebo poptávku jako první!

 


 


 

Kuchyňské skříňky a jejich správný výběr

Vybrat správně může být někdy těžké, ne však ve chvíli, kdy si projdete veškeré možnosti a případně se obrátíte na pomoc odborníků. Nejen požadovaného nábytku a obchodu, který si vyberete jako svého dodavatele, ale i možnosti samotného prostoru, kde bude kuchyň umístěná. Možnost sestavit si vlastní kuchyni je dnes velmi lehce dosažitelný sen. Ideálně si ji můžete složit z horních a spodních skříněk různých možností (rohové, výklopné atd.), s nimiž také souvisí možnosti osvětlení a digestoře a další doplňky, které v kuchyni nemůžeme postrádat. 
 

Víte, jak se pozná kvalitně vyrobená kuchyň?

Tak, že se v ní majitel cítí naprosto dokonale nejen ve chvílích, kdy vaří. Kuchyň je ve všech ohledech navržena tak, aby vždy vše bylo po ruce a úložný systém sloužil jak nejlépe umí. A také když veškeré skříňky, poličky a spotřebiče jsou v ideální výšce a ničemu nebrání nebo naopak nejsou moc vysoko, že na ně nejde dosáhnout.
 

Z jakých materiálů se kuchyňské skříňky nejčastěji vyrábí?

Tím úplně základním materiálem pro výrobu kuchyňských skříněk je dýhovaná dřevotříska (DTD). Jde o uměle vytvořený dojem skutečného masivu, kdy dřevotříska je polepena dýhou. Nejčastějším materiálem skříněk, a to nejen kuchyňských, je lamino (LTD), tedy laminovaná dřevotříska. Používá se jako nejvhodnější materiál na korpus skříněk. Materiál lamino vzniká tak, že dřevotříska s dýhou je laminována vrstvou speciální pryskyřice a dekoračního papíru, to vše je následně lisováno. Vše je díky laminu chráněné nejen před chemikáliemi ale i různými odřeninami a dalším poškozením. Středně tvrdá dřevovláknitá deska (MDF), to je další z nejčastěji používaných materiálů při výrobě kuchyňských skříněk. Použitím tohoto materiálu lze dosáhnout téměř originálního vzhledu dřeva a také se vyrábí bez použití lepidel. Tento materiál se dá také lépe tvarovat, oproti dýhované dřevotřísce a laminované dřevotřísce, ty jsou vždy rovné.
 

Jaké jsou možnosti horních skříněk a jejich ideální výška?

Ideálně si vybíráme takové horní skříňky, aby pasovaly k dolním skříňkám. Možnosti jsou však nepřeberné. Můžeme tedy vybírat z různých tvarů a velikostí, podle možností kuchyně a toho co se komu líbí. Jsou to například skříňky s plnými dvířky, vitríny (kdy je korpus dvířek doplněný sklem), otevřené skříňky, s výklopným systémem, s dvojitým výklopným systémem, skříňky uzpůsobené na mikrovlnku, nad digestoř a v neposlední řadě rohové. Horní rohové skříňky se využívají v rohové kuchyni a neodmyslitelně k sobě patří. Tyto rohové skříňky nabízejí různé možnosti úložného systému. Například vysouvací poličky, drátěné otočné systémy, které jsou kruhové nebo polokruhové, nebo také dvojitý výsuvný systém, který umožňuje nejen poličku vysunout, ale i s ní pootočit. Tento systém je také popsán u možností dolních skříněk.

Nicméně je možné vybírat z klasicky otevíraných dvířek do strany, ale i možnosti vyklápění nahoru. U vyklápěných dvířek existují mechanické písty, kdy se dvířka samovolně a hlavně bez bouchnutí dovřou. Či různě prosklená dvířka, kdy je sklo čiré nebo naopak mléčné a zabarvení skla může mít různý odstín. Horní skříňky umístěné nad sporákem či varnou plochou, jsou obvykle menší, a to díky umístění digestoře. Popřípadě se také v některých případech tato skříňka úplně nahradí komínovým typem digestoře. Záleží na velikosti kuchyně a možnostech. Dvířka horních skříněk jsou již výrobci vybavena velmi kvalitními závěsy, které vydrží dlouho, jde o závěsy u klasického otevírání dvířek. Avšak se stále častěji objevují plynové tlumiče a těší se čím dál větší oblibě. Tyto tlumiče totiž umožňují plunulé zavírání dvířek, které je jemné a šetrné k samotnému kuchyňskému nábytku, ale i našim uším. I když dvířka vyklouznou z ruky, nikdy se nezavřou s hlasitým bouchnutím.

Umístění horních skříněk bývá většinou ve výšce přibližně 70 centimetrů, zde se také nejčastěji využívají výklopná dvířka skříněk, často se skleněnou výplní, je to nejběžnější varianta. Vyšší variantou je umístění horních skříněk do výšky 90 cm, kde se často do dvou spodních poliček ukládají nejčastěji používané věci a do nejvrchnější poličky naopak věci, které se tolik nevyužívají.
 

Dolní skříňky a jejich možnosti

Pokud se u dolních skříněk rozhodnete pro rohové řešení, je ideální zvolit praktické možnosti úložného prostoru. Ten by měl samozřejmě vyhovovat tomu, kdo bude kuchyň nejvíce využívat. V dnešní době jsou systémy, které maximálně využijí prostor skříněk a také usnadní člověku jejich využívání. Už se tedy nemusíte do skříněk nijak soukat, abyste dosáhli i na poslední věc úplně v rohu. Dostupných řešení je hned několik. Jednou z možností jsou otočné drátěné koše, jsou zde kruhové nebo polokruhové police, se kterými můžete velmi lehce manipulovat. Stačí jen jejich pootočení a hned máte po ruce věc, kterou potřebujete použít.

Další možností pak jsou dvoudílné rohové výsuvy, které majiteli umožňují nejen částečné vysunutí police, ale i vytáčení police mimo korpus skříňky, což zajistí velmi lehkou a snadnou manipulaci jak při vyjmutí, tak i vrácení nádobí. Díky tomuto systému máte naprosto dokonalý přehled o všech věcech uložených ve skříňkách, protože se každá police dá vysunout a pootočit zvlášť. Další z nabízených možností je rohová zásuvka, která kopíruje tvar vnitřního rohu linky a vysouvá se klasicky.

Další možnosti v jakých se dolní skříňky vyrábí, jsou plné skříňky se šuplíky, dřezové kříňky, pro vestavěné spotřebiče, otevřené, potravinové a výše zmíněné skříňky s drátěným programem.
 

Ideální výška pracovní plochy

A jaká je tedy ideální výška pracovní plochy? Aby byla kuchyň plně přizpůsobená majiteli, měla by být vyrobena na míru, což také souvisí s výškou majitele. Ideálně tedy pokud měříte 160 – 170 cm, ideální výška pracovní plochy od podlahy je 86 cm. Při výšce 180 – 190 cm je výška od podlahy 94 cm. Se správnou výškou pracovní plochy vám jistě každé studio vyrábějící kuchyně na míru určitě rádo poradí a pomůže vám s výběrem. S pracovní plochou také souvisí hloubka pracovní plochy, standartní velikost je 60 centimetrů, dále umístění dřezu a varné desky nebo sporáku.
 

Nesmíme také zapomenout na osvětlení pracovní plochy!

Na co by se rozhodně nikdy nemělo zapomínat, je kvalitně osvětlená pracovní plocha. Velká důležitost je kladena na dobré osvětlení celé pracovní plochy kvalitními bodovkami nebo zářivkami. Což jsou také nejoblíbenější druhy osvětlení. Dále existují světla na ramínkách, nerezové jehlany na dotykové ovládání, ty ideálně osvětlují celou plochu rovnoměrně a neoslňují oči. Možností, jak osvětlit a doplnit pracovní plochu je mnoho, je taky nepřeberné množství výrobců.

 

Nabízíte nebo sháníte kuchyňské skříňky?
 
 

 

 

 


Publikační pravidla, soubory cookies a ochrana osobních údajů, provozovatel  |  Kontakt  |  Jak inzerovat  |  Prodám / koupím / vložit inzerát

 

Online bazar nábytku umožňuje inzerci zdarma pro soukromé i firemní účely.
Prodej či koupě použitého i nového vybavení bytů, domů, chat, zahrad, kanceláří a provozoven.

 

www.NÁBYTEK-BAZAR.eu
 


 Sitemap Czin.eu | Seznam | Google

Všechna práva vyhrazena. © 2024 Nabytek-Bazar.EU
Tvorba webových stránek - TECHNICAL DESIGN