Vestavěné skříně do předsíně, chodby a šatny Břeclav
Vložte sem svou nabídku nebo poptávku jako první!
Ušetřete místo v předsíni funkčním nábytkem
Máte malý byt nebo prostě jen chcete ušetřit místo na něco užitečnějšího?
Vestavěné skříně, tedy skříně na míru, mohou ušetřit mnoho místa a splnit vaše požadavky mnohem lépe, než koupená, hotová skříň. Jsou praktické a díky tomu, že jsou na míru, můžete vhodně využít každý centimetr místa. Jedná se zkrátka o funkční nábytek!
Vestavěné skříně si můžete nechat navrhnout výrobcem a nebo si je navrhnout sami a konzultovat s výrobcem už hotový návrh. Ať tak či tak, předtím, než kontaktujete firmu, která by Vaše vysněné vestavěné skříně měla navrhnout či vyrobit, měli byste mít představu o tom, kam je chcete umístit a co chcete do skříní uložit. Z toho právě plyne, kolik prostoru pro zavěšení ramínek budete potřebovat, kolik a jak velkých polic a jiných úložných prostorů využijete.
Dále byste měli mít zhruba představu o tom, z jakých materiálů skříně chcete a nezapomeňte zhodnotit také vaši finanční situaci.
Jedním z typů vestavěných šatních skříní jsou skříně sloupového typu, ty obvykle nemají dvířka. Jsou tvořeny sloupky, které tvoří obdobu regálu. Oblečení v nich se věší na tyčku na ramínka, ukládá na police či do šuplíků, které obvykle bývají také součástí.
Zcela jiné jsou klasické vestavěné skříně se dveřmi, obvykle zásuvnými. Takovéto skříně jsou nejběžnějším typem. Oblíbené jsou ale také vestavěné skříně, které mají dveře zrcadlové a to buď všechny, nebo jen některé.
U vestavné skříně si také můžete vybrat otevírací, posuvné či skládací dveře.
U otevíracích je jednoznačným záporem to, že při otevření zabírají příliš mnoho místa a proto se nehodí do malých či úzkých prostor, tedy nejsou vhodné pro úzké chodby či malé předsíně.
Skládací dveře jsou v těchto případech výhodnější, ale stále zabírají místo, jsou-li otevřené.
Pro extra malé či úzké prostory je lepší vybrat dveře posuvné.
Zásadní nevýhodou sloupových vestavěných skříní je to, že se do nich práší, protože nemají dveře. Oblečení je tak rychle zaprášené a může světlem i vyblednout. Zde lze použít závěs, ale v tomto případě často ubývá na estetičnosti a závěs oblečení od prachu také zcela neochrání. U těchto skříní je kladem originalita a estetika.
U skříní se zrcadlovým sklem na dveřích je nevýhodou náročnější údržba, je nutné je neustále leštit, výhodou je ale jejich krása, jsou-li dobře udržované. Velkým kladem klasických vestavěných skříní se dveřmi je ochrana oděvů před prachem, světlem a také poměrně jednoduchá údržba, zvláště jsou-li dveře laminátové.
U vestavěných skříní je nejoblíbenější barvou hnědá, hlavně napodobeniny dřeva, dále i černá a bílá. Není ale od věci zkombinovat více barev, například střídat různé dva odstíny hnědé. Pěkná je také kombinace hnědé a bílé nebo originální kombinace bílé a černé. Výběr barev ale závisí také na prostoru a designu, barvách zbytku bytu. Tmavé odstíny s matným povrchem se budou snáze udržovat, což je výhodou. Nevýhodou bílé, obzvláště s lesklým povrchem, je právě údržba. Pokud chcete být originální a barev se nebojíte, můžete pořídit vestavěné skříně ve všech možných barvách. V nabídce se obvykle pohybuje minimálně jedna desítka barev. Krásné mohou být také skla s potisky, u kterých můžete zvolit jednoduché či složité motivy, nebo klidně barevné květiny, zvířata a jiné.
Při výrobě vestavěných skříní se obvykle používá laminované dřevotřísky či dýhy, u dražších i dřeva. Některé části také mohou být zrcadlové či skleněné. Rámy dveří jsou nejčastěji hliníkové, mohou být ale i ocelové. Pěkné může být i sklo či zrcadlové sklo, nejčastěji u dveří. Obě mají ale nevýhodu v tom, že jsou celkem křehké a hůře se udržuji.
Lamino je výhodné z hlediska životnosti, která je dlouhá, jelikož je velmi odolné. Je skvělé také proto, že jej můžete pořídit v dobré kvalitě za dobrou cenu. Sklo bohužel není tolik odolné, ale pokud si pořídíte sklo bezpečnostní, máte zajištěnou větší odolnost. Dřevo je krásné a luxusní, to je bezesporu velké plus. Hůře se ale udržuje a není tolik odolné, pokud však zvolíte vhodnou povrchovou úpravu, může to údržbu učinit snazší a také prodloužit životnost.
Pravidelná údržba skříní je nutná nejen pro vaše oděvy. Ne každý povrch ale snese kbelík s vodou. Zrcadlové sklo je náročné na údržbu, je možné jej ale mýt vodou a leštit klasickými přípravky na zrcadlo, stejně tak sklo obyčejné. Dejte ale pozor na skla s potiskem a myjte je jen, pokud je to nutné. Dobré je také předem se informovat o vhodném způsobu údržby u výrobce či na internetu, to ale platí pro všechny povrchy jejichž údržbu zatím nemáte vyzkoušenou. Dřevo ani s úpravou není vhodné mýt vodou, obvykle se používají přípravky, které jsou přímo určeny pro očistu a péči o dřevo.
Z hlediska čištění je lamino nejlepší, lehké znečištění lze čistit utěrkou či hadříkem, ať už papírovými či textilními, to stejné platí i pro dřevo, lamino je ale také možné, na rozdíl od dřeva, utírat i mokrým hadříkem, teplou i studenou vodou, přesto se doporučuje to s mytím nepřehánět a lamino nenamáčet příliš.
Na žádný z uvedených materiálů nepoužívejte čistící písky, byť v tekutém stavu, drátěné kartáče či drátěnky, čistící přípravky s kyselinou ani parní čistič, mohou povrchy nenávratně poškodit.
Příslušenství a doplňky pro vestavěné skříně si můžete u výrobce vybrat z široké palety. Nejpoužívanější a nejobvyklejší doplňky ale obvykle patří do drátěného programu. Každý z nás si rád skříň vybaví věšáky různých typů – na šátky či kravaty, pásky a jiné. Dále není od věci pořídit si i drátěné poličky, výsuvné nebo výklopné koše nebo drátěné přihrádky či organizéry pro boty, které obvykle v chodbě či předsíni nemohou chybět.
Součástí vestavěné skříně tedy může být i botník. Právě proto si jej nemusíte pořizovat zvlášť a nebo ke skříni zvolit jen malý „botníček“, kde budete odkládat obuv, kterou právě nosíte.
Obvyklým vybavení je také tyč na ramínka a přidat můžete i další organizéry a to přesně podle Vašich potřeb. Závěsné organizéry nebo kapsáře, s menšími kapsami, se hodí nejlépe na drobné textilie – spodní prádlo, ponožky, utěrky nebo malé ručníky. Do větších závěsných organizérů s poličkami pak můžete dát běžné oblečení. Tento typ organizérů se obvykle zavěšuje na tyč na ramínka. Skříň můžete také doplnit o závěsný organizér na šperky. Pro lepší estetiku je skvělé, zvláště u skříní bez dveří, doplnit o proutěné košíčky či estetické krabice např. s látkovým potahem.
Vestavěné skříně bývají obvykle dražší než běžné skříně, navíc je často nutné, aby byly výrobcem navrženy či namontovány, čímž se cena navyšuje. Mezi výrobci, kteří vestavěné skříně nabízí se najdou ale i tací, kteří návrh či konzultaci nabízejí zdarma.
Cena jednodílné, vestavěné skříně se pohybuje od zhruba deseti tisíc korun výše. U vícedílných je to pak od čtrnácti tisíc do zhruba dvaceti. Méně obvykle vestavěné skříně či skříně se sloupovým systémem jsou o něco dražší, vyjdou Vás rozhodně přes dvacet tisíc, sloupové klidně i něco málo přes třicet tisíc korun. Vestavěné skříně větších rozměrů jsou ale mnohem dražší. Opravdu velké či originální, složitější vestavěné skříně z luxusnějších materiálů mohou být v cenovém rozmezí od padesáti do sto padesáti tisíc.
Při výběru vestavěných skříní a porovnávání cen je ale potřeba nezapomenout zvážit i to, kolik bude stát případná doprava a montáž. U některých firem, které mají skříně levnější se může cena nevýhodně navýšit například o již zmíněnou montáž či dopravu. Někteří výrobci uvádějí ceny včetně dopravy a montáže, jiní bez nich.
Nabízíte nebo sháníte vestavnou skříň do předsíně?
Zde můžete zdarma vložit inzerát >>