Bezplatná inzerce nového i použitého nábytku, doplňků a vybavení

 

Venkovský a selský nábytek Košice


 

V této kategorii nebo v tomto regionu se nenachází žádný inzerát...
Vložte sem svou nabídku nebo poptávku jako první!

 


 


 

Venkovský a selský stylový nábytek

Tvorba lidového nábytku v českých zemích se rozvíjí až od 2. poloviny 18. století. Svůj základ má již ale ve středověku.
Ze staré venkovské tesařiny byly přejaty různé technologie výroby, řemeslné zkušenosti a k tomu patřící řádné nářadí.

Další rozvoj nábytkářského řemesla byl později zcela v rukou mistrů truhlářských. Venkovský styl se vrací zpátky do velké obliby.
Rustikální nábytek vytvoří stylové interiéry v obývacím pokoji stejně jako v kuchyni nebo ložnici. Byt či dům zařízený ve venkovském stylu působí velmi laskavě a má své vlastní kouzlo.
Materiály, tvary, barvy, linie a doplňky čerpají většinou inspiraci z přírody a prověřených hodnot. Typické pro venkovský styl je dřevo, květinové motivy, pestré barvy a pruhy. Jeho škála je však opravdu široká a možnosti rozmanité. Masivní konstrukce a dlouhá životnost je typická pro selský nábytek. Jeho design je zpravidla jednoduchý a dává vyniknout kráse přírodního dřeva.
Dnes se setkáváme v sortimentu selského nábytku se zdařilými replikami exkluzivních kusů z českých končin, ale mnohdy i ze zahraničí. Na kvalitu zpracování a autentický vzhled je kladen velký důraz.

K výrobě selského nábytku je nejčastěji používáno masivní borovicové dřevo, které se velmi dobře opracovává. Příjemný a oku lahodící vzhled má na svědomí voskovaná úprava. Nábytek v selském stylu je vyráběn z borovicového dřeva s možností moření do 7 odstínů (bílá patina, černá patina, wenge, vanilka, tmavá čokoláda, ořech, natur - podobný dubovému masivu).
 

Jídelní stoly a lavice

Pro vybavení každé jídelny jsou důležité jídelní stůl či lavice. Pro zaručení příjemného pocitu a pohodlí je možné zvolik nábytek v selském stylu. Nábytek se vyznačuje dlouhou životností, je vyroben z masivu, převážně z borovicového, smrkového či dubového dřeva.


Komody

Komoda tvoří součást vybavení obývacích pokojů, ložnic, jídelen. Můžeme rozlišit komody dveřové, šuplíkové anebo možná je kombinace obojího. Materiálem pro výboru komody v selském stylu jsou masivní dřevo, a to převážně smrk, dub, borovice. Dlouhá životnost tohoto nábytku je zaručena.
 

Kredence

Toto označení nábytku používaly spíše naše babičky a jedná se o nábytek vhodný pro vybavení jídelny. Dostatečný úložný prostor je velkou výhodou takového kredence. Tímto nábytkem se většinou vybavují chalupy, chaty, selské izby. Opět díky masivnímu provedení dřeva smrkového, dubového nebo borovicového, získáte příjemný, hřejivý a útulný domov.
 

Obývací pokoj

Nábytek je dřevěný a buďto v přírodním, nebo i barevném provedení. U některých stylů se prosazují barvy – krémové i pastelové, také s patinou. Venkovský nábytek má často otevřené díly, dvířka může nahrazovat textilní závěs. Často se používají samostatné police. Soukromí v místnosti vytvoří i paravány.
 

Kuchyně

Abychom zachovali selský styl v kuchyni, tak nejsou horní dvířka skříňky u linky výklopná, ale klasicky otevíraná na panty. Důležitý je i výběr povrchové úpravy na kuchyňských spotřebičích. Měli bychom se vyvarovat nerezu, který může rušit celkový koncept. Naopak měděné nebo černé spotřebiče budou v kuchyni velmi pěkně vypadat. K dotvoření stylu venkovského nábytku je třeba přizpůsobit i nádobí. Jasnou volbou je porcelán, kamenina i keramika v jednobarevném i vzorovaném provedení.  


Nabízíte nebo sháníte venkovský a selský nábytek?
Zde můžete zdarma vložit inzerát >>

 

 

 

 

 


Publikační pravidla, soubory cookies a ochrana osobních údajů, provozovatel  |  Kontakt  |  Jak inzerovat  |  Prodám / koupím / vložit inzerát

 

Online bazar nábytku umožňuje inzerci zdarma pro soukromé i firemní účely.
Prodej či koupě použitého i nového vybavení bytů, domů, chat, zahrad, kanceláří a provozoven.

 

www.NÁBYTEK-BAZAR.eu
 


 Sitemap Czin.eu | Seznam | Google

Všechna práva vyhrazena. © 2024 Nabytek-Bazar.EU
Tvorba webových stránek - TECHNICAL DESIGN